Snow Patrol speelt deze zomer als headliner op Bospop 2025. Voor het zover is, doet de band dit voorjaar eerst een aantal zaalshows. Met deze tour, simpelweg de Europe Tour 2025, krijgen we in de Ziggo Dome een mooie voorproefje te zien van wat ons deze zomer in Weert te wachten staat. En dat valt bepaald niet tegen.
Snow Patrol heeft al vaak in Nederland opgetreden en ook festivalshows waren er in overvloed. Hierbij vallen vooral de passages op Pinkpop op. In 2007 maakten Gary Lightbody en co. daar hun debuut, in 2009 waren ze zelfs headliner en de laatste keer in 2018 hadden ze een subplek voor Pearl Jam.
Pinkpop kiest de laatste jaren echter steeds meer voor popmuziek en de vraag is of Snow Patrol daar nog een plek heeft. Bospop springt maar al te graag in dit gat en heeft de Schotse/Noord-Ierse band als headliner van de eerste dag geboekt. Een vooruitblik op de eerste headliner van Bospop 2025.
Vurige start met oude bekenden
In groen licht stapt Snow Patrol het podium op. Er vallen extra doeken naar beneden om de visuals kracht bij te zetten en met het energieke ‘Take Back the City’ wordt het concert afgetrapt. Het ‘woooohooohoooh’ meezingmoment dat om de twintig seconden terugkeert, laat zanger Gary Lightbody aan het publiek over. De toeschouwers reageren gretig en het eerste massale gezang hebben we zo al meteen te pakken.
In het eerste halfuur staan al meerdere bekende nummers op de set. Absoluut hoogtepunt is ‘Run’, dat door het publiek als een echt anthem ontvangen wordt. Vooral als de band de instrumenten even stil houdt, hoor je hoeveel mensen dit liedje woord voor woord kunnen meezingen. Vreemde eend in de bijt is ‘All’ van het vorig jaar verschenen The Forest Is The Path. Ingepakt tussen alle oude bekende nummers valt het op dat mensen niet meezingen, hoewel het nummer er verder mooi tussen past.
Tussen de nummers door weet Gary Lightbody het publiek ook met zijn charmes voor zich te winnen. Als er vroegtijdig een confettisnipper ontsnapt, vertelt hij tegen het publiek: “Shit, that was our whole finale.” (Het was niet de finale, maar wel onderdeel van een visueel hoogtepunt midden in de show.) Tijdens ‘Set the Fire to the Third Bar’ vergeet hij een stukje tekst, waarna hij zijn excuses aanbiedt aan de geprojecteerde Marthe Wainwright. Het uitgebreide en sympathieke dankwoord richting haar na afloop kan ook op veel bijval in de zaal rekenen.
Nieuw vs. oud werk
Natuurlijk is Snow Patrol hier niet alleen om het oude werk te laten horen. Het nieuwe album promoten hoort er ook bij. Opvallend is dan ook dat ze daar slechts vier liedjes van spelen. De nieuwe nummers worden telkens een beetje verstopt tussen de oude bekendere, waardoor ze bijna niet opvallen. Een slimme keuze, want de aantrekkingskracht van de band zit toch vooral in dat oude werk. Een berucht taai middenstuk van het concert blijft hierdoor uit.
Het visuele hoogtepunt van de avond is ongetwijfeld ‘The Lightning Strike’. Een groot doorzichtig doek, waar een kleurrijke boom op wordt geprojecteerd, verschijnt voor het hele podium en voor de band. De boom groeit en verliest steeds meer bladeren totdat er een wervelwind van gekleurd blad en licht ontstaat. Daarachter zien we de schimmen van de band gepassioneerd spelen. En bij de climax van het nummer vliegt de confetti de zaal in, op de te vroeg ontsnapte snippers na. Het doek valt en we wanen ons in een herfstachtige Ziggo Dome.
Uiteraard heeft Snow Patrol nog een handjevol hits die ze voor het laatste deel van het concert bewaren. Bij het besluiteloze duo ‘Open Your Eyes’ en ‘Shut Your Eyes’ klinkt er luid gejuich en bij ‘Chasing Cars’ schieten alle telefoons de lucht in. In de toegift volgen daarna nog twee nummers. De nieuwe single ‘But I’ll Keep Trying’ en als echte afsluiter ‘Just Say Yes’, bij ons de enige nummer 1-hit van de band. In iets meer dan anderhalf uur weet de show geen moment te vervelen.

Bospop 2025
Zou Snow Patrol weten dat bos in het Engels forest is? Alle visuals waren duidelijk geïnspireerd door het nieuwe album – met forest in de titel. Meerdere keren kwamen we bossen tegen, van de vallende bladeren tot een stuk film waarin we op halve hoogte door een bos lopen. Een mooie voorbode voor Bospop 2025.
De vraag is of de productie die de band meeneemt geschikt is voor de festivalpodia. De lasers en de schilderachtige visuals kunnen mee, maar lukt dit ook met alle bewegende lampen, doeken die ineens naar beneden vallen en de confetti die volgens Gary Lightbody als “lazy butterflies” blijft ronddwarrelen? Voor alle festivalbezoekers hopen we het van harte, want het zorgt voor een groot, spektakel dat headliner-waardig is.
We weten in ieder geval zeker dat Bospop zich heeft verzekerd van een sterke eerste afsluiter. De band zorgt voor een show die de hits slim uitsmeert over de hele avond. De herkenningspunten liggen iets verser in het geheugen dan bij eerdere headliners als Toto, John Fogerty en Sting, maar ze zijn er voldoende. Hiermee lijkt het festival met Snow Patrol op voorhand een perfecte match te vinden voor de nieuwe frissere uitstraling.

Hét cadeau voor feestend Nederland, in te wisselen bij meer dan 1.000 festivals. »

Bospop 2025



