UB40, Bankzitters en Ernst, Bobbie en de rest onder 41 nieuwe namen Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross 2026 dropt voor de derde keer een lijst met namen, ditmaal 41 nieuwe acts. UB40 ft. Ali Campbell en de Bankzitters, maar ook namen als De Règâhs en Ernst, Bobbie en de rest voegen zich bij de line-up.

De grootste blikvangers onder de nieuwe Zwarte Cross 2026 namen zijn de Britse reggae-reus UB40 ft. Ali Campbell en de Gen-Z favoriet Bankzitters, die vorige maand nog viermaal de Ziggo Dome uitverkocht. Voor de rest gaat de nieuwe lijst alle kanten van het muzikale spectrum op, zoals we van de Zwarte Cross gewend zijn. Douwe Bob doet ook mee dit jaar, maar opvallend zijn vooral de meer ludieke acts als het Haagse flamencofenomeen De Régàhs en het jeugdsentiment van Ernst, Bobbie en de rest.

Alle nieuwe 41 namen voor Zwarte Cross 2026 op een rijtje:

Zwarte Cross 2026

In december kondigde Zwarte Cross al de eerste namen aan, waaronder Dropkick Murphys en Within Temptation. Eind januari kwam daar een tweede lijst achteraan, waar Krezip, Charly Lownoise en Mooi Wark bovenaan torenden. Met deze derde lading krijgt het publiek gegarandeerd een bomvol pakket aan muzikaal vermaak uit alle laatjes.

Wil jij, tussen de motorraces door, staan viben bij UB40 of je jeugdsentiment herbeleven bij Ernst, Bobbie en de rest? Tickets voor de Zwarte Cross 2026 voor vrijdag en zondag kosten € 60,-, de donderdag zelfs maar € 40,-. De zaterdag is al helemaal uitverkocht. Ben jij of iemand uit je gezelschap 15 jaar of jonger? Dan zijn de prijzen nog lager. Weekendtickets, inclusief campingplek, kosten dit jaar € 220,-.

🔥 Altijd het favoriete festival cadeau geven?
Festival Cadeaukaart is te besteden bij 1.000+ festivals en evenementen per jaar, en je hoeft ze niet eens allemaal te kennen!
Zwarte Cross Logo

Zwarte Cross 2026

Locatie
Nederland
Lichtenvoorde, Nederland
Datum 16-19 juli 2026
Tickets Kopen

Over de auteur ✍️

Ruben Rosen Jacobson

Er staat weinig zo centraal in mijn leven als muziek. Je ziet het terug in mijn Spotify Wrapped, mijn vinylcollectie, mijn agenda die altijd nét te vol is gepland met concerten en feestjes en zelfs de piano op mijn kamer die ik op 32-jarige leeftijd toch nog even probeer te leren. Festivals zijn met kop en schouders de gelukkigste dagen van mijn jaar. Hoewel ik van alle soorten muziek geniet, ligt mijn hart onvoorwaardelijk bij drum & bass. Je zult mij dan ook op elke editie van Liquicity vinden, want dat is mijn échte thuis.

Meer van Ruben