De 55e editie van Pinkpop zit er weer op. Op de laatste dag vierden we Limburg met de Hoogmis van het Zuiden en sloten we de dag knallend af met de Foo Fighters. Dit zijn de hoogtepunten van de zondag van Pinkpop 2026.
Foo Fighters
Na 8 jaar stonden de Foo Fighters eindelijk weer eens in Nederland en op Pinkpop. Met een show vol hits krijgt de band het publiek helemaal mee. Openend met nummers als ‘All My Life’ en ‘Times Like These’ knallen de mannen er meteen in en laten ze het publiek zingen en headbangen. Met als muzikaal hoogtepunt het tien minuten durende ‘The Teacher’ en uiteraard afsluiter ‘Everlong’ zetten de mannen een strakke show neer vol hoogtepunten.
- Lees de hele review van Foo Fighters.

Tom Morello
Het was nog maar even de vraag of de show doorging, nadat eerder Graspop en Hellfest werden afgezegd, maar eerder vandaag kwam het heugelijke nieuws: de show op Pinkpop 2026 gaat door. “My mom encouraged me to be here“, vertelt Tom Morello het publiek in de overvolle Tent-stage. Eerder stond Morello al op het Pinkpop-podium met Audioslave en Rage Against the Machine, waarmee er zelfs een aardbeving werd gecreëerd.
Met een show vol eigen werk, covers en nummers van verschillende bands waar hij in heeft gezeten, wist hij de tent – en iedereen eromheen – goed wakker te schudden. Zo speelde hij meerdere RATM-mashups, eigen nummers zoals ‘Soldier in the Army of Love’, en ‘Like A Stone’ van Audioslave, die hij opdroeg aan Chris Cornell. Morello maakte meerdere politieke statements tijdens de show, waaronder een ‘Fuck Geert Wilders’ sticker op zijn gitaar, maar wilde er niet te veel tijd aan besteden “because tonight, we party“. Uiteraard kon ‘Killing in the Name” niet ontbreken, waarbij het publiek alles meezong en de middelvingers en vuisten de lucht ingingen. Deze keer geen aardbeving, maar wel een keigoede show.

Hoogmis van het Zuiden
Ook op Pinkpop 2026 kun je op zondag naar de kerk. Onder leiding van de altijd beschonken Pastoor Adriaanse brengt allerlei iconen uit het zuiden een ode aan de Limburgse popmuziek. Rowwen Hèze, Heideroosjes, Blackbird, Träcksäck, de alom geliefde Beppie Kraft en nog veel meer: mogen we elk jaar zo’n mis, Pinkpop?
- Lees meer over de Hoogmis van het Zuiden.

Yungblud
Aan ambitie geen gebrek; de pas 28-jarige YUNGBLUD doet vanavond alsof hij zelf de headliner is. Na Black Sabbaths ‘War Pigs’, gevolgd door een veeltalige begroeting op de schermen, bestormt de sympathieke Brit onder luid gegil het podium. Al bij de eerste twee nummers strooit Yungblud met meer energie dan menig andere band op het affiche.
Het uur wordt gevuld met ijzersterke rammers uit eigen werk. ‘Hello Heaven, Hello’, ‘Lovesick Lullaby’, ‘Fleabag’ en ‘Lowlife’. Ook wordt er ruimte gemaakt voor een ode aan verloren vriend Ozzy Osbourne (‘Changes’) Het veld staat in de vroege avond helemaal volgepakt voor Yungblud. Headliner? Nee, nóg niet. Publiekstrekker? Ja, en hoe!

Zonnen bij de Sun Square
Met dit weer is het overal op Megaland heet, maar het zonnigste hoekje van het terrein zit meteen links bij de ingang. De Sun Square is een gloednieuw deel van het terrein dat vermaak biedt aan jong en oud. Meezingen in De Stille Jan, dansen bij de Desperados Sun Stage, meedoen met de One Direction-singalong of zelf je eigen show geven in de Sunscream karaokebar: het kan hier allemaal.
- Lees meer over de nieuwe Sun Square.

Wet Leg
Voorheen stonden Wet Leg-oprichters Rhian Teasdale en Hester Chambers met zijn tweeën vooraan op het podium. Nu pakt zangeres Rhian de rol van frontvrouw, en hoe! Met gespannen bicepsen, perfect bij Pinkpop passend roze haar en een doorzichtige gitaar staat ze sterk op het podium. Het is nog vrij heet om half zeven ’s avonds, maar dat lijkt de band verder niet te deren. Energiek speelt Wet Leg haar indierock: we schreeuwen alles eruit bij ‘ur mom’, omarmen de vette liedjes van nieuwste langspeler moisturizer en liggen uiteindelijk samen op de ‘Chaise Longue’.Een heerlijke show.

White Lies
Met hun 6e optreden op Pinkpop zijn de mannen White Lies ware routiniers te noemen. De laatste keer was in 2019, dus de trouwe Pinkpop-bezoeker heeft het een aantal edities zonder moeten doen. Dit jaar staan ze er weer, voor het eerst op de South Stage.
De band bewijst waarom ze zo vaak op het festival staan met een set vol festival-favorieten. ‘Fairwell to the Fairground’, ‘Big TV’, ‘To Lose My Life’, alle grote hits van de band komen voorbij. Ook is er ruimte voor nieuwe muziek, zoals het nummer ‘Juice’ van het laatste album Night Light. Zanger Harry McVeigh heeft vocaal wel eens betere dagen gehad, maar dat lijkt het Pinkpop-publiek niets uit te maken. Het publiek danst, headbangt en zingt mee met het optreden vol hits.
Pinkpop 2026