Een paar data voor aankomende liveshows van Arcade Fire zijn per ongeluk al bekendgemaakt. Oeps, foutje!
De webwinkelbeheerder van Arcade Fire was iets te enthousiast over het feit dat de band na drie jaar nieuwe muziek uitbrengt. Op de website zijn meteen kaarsen, cassettes en posters te koop. En een t-shirt, waarvan de achterkant verklapt hoe de tour de komende maanden er uitziet. Het gaat om negen shows in de komende weken. De foto is inmiddels verwijderd.
De optredens staan in het teken van het nieuwe album Pink Elephant dat op 9 mei verschijnt. Het gaat om een kleine promotietour, waarschijnlijk ter voorbereiding op een lange reeks shows in de grote zalen en op festivals. Op de achterkant van het t-shirt zijn alleen de steden te zien, maar niet de exacte locaties. Het eerste optreden vindt op 22 april plaats in Mexico-Stad.
Bekijk hier de overige data:
- 22 & 23 april: Mexico-Stad
- 25 april: New Orleans
- 29 & 30 april: Montréal
- 1 mei: Toronto
- 4 mei: Brooklyn
- 5 mei: Philadelphia
- 14 mei: Londen
Year of the Snake
Één Europese datum dus voor fanatieke Arcade Fire fans die een oversteekje willen wagen voor de tour. De Canadese band heeft verder nog geen shows op ons continent op de planning staan. We zagen hen voor het laatst in Nederland passeren op 28 september 2022, ten tijde van de ‘WE’ tour. Op dat moment speelde ook de controverse rondom zanger Win Butler.
Het nieuws rondom de tour en plaat van Arcade Fire ging deze week al vergezeld met de eerste single. Het nummer heet ‘Year of the Snake’ en maakt onderdeel uit van het 42-minuut durende album. De band omschrijft het album als een ‘ruimtelijke Odyssee’ en belooft per luisterbeurt beter te worden. Frontman en -vrouw Win en Regine werkten samen met Daniel Lanois, die onder andere Battle Born van The Killers en No Line on the Horizon van U2 produceerde.

Hét cadeau voor feestend Nederland, in te wisselen bij meer dan 1.000 festivals. »