Drie dagen Down The Rabbit Hole zijn voorbijgevlogen en we kunnen terugblikken op talloze hoogtepunten. Welke dat op muzikaal vlak zijn, vroegen we aan vele DTRH-gangers. En dat levert een hele mooie lijst op.
Wij vroegen diverse Down The Rabbit Hole 2026-bezoekers op zowel het festivalterrein als via onze Down The Rabbit Hole-community op WhatsApp, ons forum en onze social channels een persoonlijke top-3 samen te stellen van de beste acts die ze gezien hebben. Smaken verschillen en dat is maar goed ook. Want dat levert hieronder een hele mooie lijst op: de publieks-top 25 van beste optredens van Down The Rabbit Hole 2026! Benieuwd of jouw favoriete acts er tussen staan? Scroll dan snel verder!
De Down The Rabbit Hole 2026 Countdown
25. Loyle Carner
24. The Sacred Souls
23. Thijs Boontjes
22. Gotu Jim
21. Son Mieux
20. Peaches
19. Harry Mack
18. Claw Boys Claw
17. The Last Dinner Party
16. Zwangere Guy
15. Oklou
14. CMAT
13. Yousuke Yukimatsu
12. Baxter Dury
11. Johnny Marr
10. De Staat
9. Matt Berninger
8. Apparat
7. Empire of the Sun
6. Little Simz

5. The xx
De knaldrang om The xx te zien op een Nederlands festival is groot. De laatste show dateert alweer van augustus 2017, toen Lowlands. De groep trekt dan ook het hele Hotot-veld van Down The Rabbit Hole 2026 vol. Maar wie komt om te dansen op beukende beats, moet eerst een mooi en ingetogen optreden van The xx “uitzitten”.
The xx laat zien waar ze goed in is en waarmee ze bekend is geworden. Zorgvuldig muziek maken met oog voor detail. Het publiek was echter gekomen om de avond in te dansen. Daar slaagt The xx bij tijd en wijlen in, maar op andere momenten blijft het de band die melancholisch op je gevoel wil inspelen.
Benieuwd naar onze recensie? Lees verder >

4. IJSLAND
Het is geen hete take om te denken dat de show van IJSLAND een van de hoogtepunten van de zondag zou worden. De samenwerking tussen Abel van Gijlswijk (Hang Youth), Sef en Faisal zorgt op deze zondagmiddag voor een hoge opkomst op het veld van de Hotot. De nummers van IJSLAND hebben keiharde beats, een dreunende bas en maatschappijkritische teksten die tegen het systeem aanschoppen. Tot groot genoegen van het aanwezige publiek, dat er voluit op mosht, danst en roeit. Een activistische energie-explosie.
De outfits en de schermen zijn zwart-wit, de teksten zijn provocerend. Tijdens ‘CHAMPAGNE’ moeten “alle witte mannen naar achteren”, iets wat een paar weken terug ook door Sophie Straat werd geroepen op Best Kept Secret. Het publiek geeft er niet echt gehoor aan in dit geval. De sample uit ‘HEMEL & AARDE’ wordt door het hele veld mee gescandeerd. Setafsluiter ‘TIJDSGEEST’ brengt de hele menigte nogmaals in beweging: iedereen gaat vooruit en achteruit. Sef, Abel en Faisal willen met een foto de show nooit vergeten, net als wij dat niet willen.

3. TOMORA
Wanneer twee gevestigde namen een samenwerking aangaan. Is dat lang niet altijd garantie voor vuurwerk. Sterker nog, de opgebouwde hype valt in veel gevallen een beetje tegen. Zo niet bij TOMORA. De verrassende collab van Chemical Brother Tom Rowland en de Noorse zangfee Aurora brengt het beste van beide werelden. Het geheel? Efteling’s Droomvlucht na zestien blikken Monster.
Tomora brengt vanavond precies wat je van de samenwerking verwacht, en meer. Aurora zingt en beweegt engelachtig over Rowland’s vakkundig geschoven electrobeats en laat zijn subs geregeld de hele Teddy Widder föhnen. Naast eigen werk met absoluut hoogtepunt ‘Somewhere Else’ brengt het duo ook elkaars nummers, maar wel zo bewerkt dat de kracht van beiden boven komt drijven. Laat deze samenwerking alsjeblieft niet eenmalig zijn.

2. Florence + The Machine
Niet vaak zaten er ruim een half uur van tevoren al zó veel mensen klaar voor een concert op Down The Rabbit Hole 2026. En dat wachten wordt ruimschoots beloond: Florence + The Machine trakteert de Hotot op een wervelende show. Wild verschijnen vier danseressen ten tonele. Florence komt opgedoemd uit de rook in een prachtige jurk en op de voor haar kenmerkende blote voeten. ‘Everybody Scream’ hoeft ze geen twee keer te zeggen. Vanaf het begin is het publiek erbij: springend, zingend en schreeuwend.
Dit samen meemaken, dit samen vieren, saamhorigheid, daar draait het om bij Florence + The Machine. Iets wat ze verduidelijkt door middel van een afsluitend gezamenlijk ritueel: het wegstoppen van alle telefoons. Eén zijn in het moment, met elkaar. Braaf wordt dit opgevolgd waarna de euforie een hoogtepunt bereikt met het vervolg van ‘Dog Days Are Over’ en afsluiter ‘Free’. Met een sterk gevoel van saamhorigheid en een glimlach op het gezicht vertrekt de konijnenstoet voor een laatste keer vanaf de Hotot de nacht van DTRH 2026 in.
Benieuwd naar onze recensie? Lees verder >

1. David Byrne
Hij pakt het sunsetslot op de Hotot, maar bewijst wederom dat hij eigenlijk een volwaardige headliner is: David Byrne. De voormalige frontman van én het genie achter Talking Heads geeft geen concert, hij is onderdeel van een multidisciplinaire voorstelling met dertien (!) mensen op een podium, geflankeerd door drie grote led-schermen. Er is geen enkel ‘vast’ instrument te vinden; deze worden gedragen door de bandleden. Hiermee is alle ruimte gecreëerd voor non-stop dans en beweging, die heel losjes oogt, maar zeer strak choreografisch in elkaar steekt.
De set-opener ‘Everybody Laughs’ kent een valse start, met een klein technisch foutje bij bassiste Kely Pinheiro. Dat wordt gelukkig zeer snel verholpen. Alleen deze openingstrack en twee andere nummers halverwege de show zijn afkomstig van zijn solowerk. Natuurlijk mag zijn samenwerking met Brian Eno in de vorm van ‘Strange Overtones’ ook niet ontbreken. De rest van de setlist deze avond bestaat louter uit Talking Heads-hits.
Natuurlijk, Byrne is tijdens de voorstelling onderdeel van het collectief. Ja, iedereen is gelijk op het podium met allen hetzelfde oranje tenue. En inderdaad, iedereen is supergetalenteerd. Maar waarin alles lijkt te zeggen: ‘het draait niet om David Byrne’, voelt iedereen in het publiek het tegenovergestelde. Bij elk praatje dat hij start over de herkomst van een nummer, bij elke Talking Heads-track die wordt ingezet, bij zijn boodschappen over dierenwelzijn of liefde als vorm van verzet, bij alle visuele elementen op de schermen is voor iedereen duidelijk: hier staat een muzieklegende centraal.
Meer Down The Rabbit Hole 2026
Benieuwd wat je, naast de 25 beste optredens van Down The Rabbit Hole 2026, nog meer gemist hebt? Of alles nog eens op je dooie gemak teruglezen? Check ook onze andere artikelen over de 11e editie van Down The Rabbit Hole:
- 6 hoogtepunten van de Down The Rabbit Hole 2026 vrijdag met Little Simz, Tomora en meer
- Een onvergetelijke dag #2 van Down The Rabbit Hole met o.a. Johnny Marr en David Byrne
- Dit waren de 7 hoogtepunten van de zondag van Down The Rabbit Hole 2026
- Little Simz laat Down The Rabbit Hole 2026 dansen op ijzersterke flows
- Melancholische The xx laat het publiek met knaldrang lang wachten op Down The Rabbit Hole 2026
- Florence + The Machine danst door Groene Heuvels en blaast Down The Rabbit Hole 2026 omver
- Dit is de prijslijst van Down The Rabbit Hole 2026
- Het beste eten & drinken op Down The Rabbit Hole 2026
- Down The Rabbit Hole 2026 plattegrond: dit zijn alle podia en hotspots op het terrein
- Verrassingsoptreden van Thijs Boontjes op Down The Rabbit Hole 2026
- Geheime cycloon van Down The Rabbit Hole 2026 al gesignaleerd op het veld?
Down The Rabbit Hole 2026