Het blokkenschema van Down The Rabbit Hole 2022 is bekend: dit zijn de 8 lastigste clashes

Down the rabbit hole 2022 programma
Photo: Kamiel Scholten / Festileaks

Een dag nadat het Down The Rabbit Hole 2022 programma is rondgemaakt, laat de organsatie weer van zich horen. De blokkenschema’s zijn bekend! De knaldrang is enorm en daarom zien we het liefst alles van het programma. Maar zoals altijd zullen er keuzes gemaakt moeten worden. We hebben de planning al helemaal voor je uitgeplozen. Dit zijn de 8 lastigste clashes van Down The Rabbit Hole 2022!

Het begint dan nu echt heel dichtbij te komen: Down The Rabbit Hole 2022. We hebben er extreem lang naar uit kunnen kijken en ons geduld wordt ruimschoots beloond. Dit jaar kunnen we genieten van nieuwe toevoegingen op het terrein als Club Bizarre en Rex. Nog meer festival, nog meer keuzestress. Help jij ons knopen door te hakken?

https://www.youtube.com/watch?v=1r2QVlGzGrs

1. Vrijdag: L’Impératrice vs. Sylvie Kreusch

Het allereerste dilemma presenteert zich al op vrijdag tussen 16.30 – 17.30. Want daar is een heuse strijd gaande tussen twee cool chicks. Op het tweede podium, Teddy Widder, vind je de Parijse band L'Impératrice met voorop de zangeres Flore Benguigui. Met hun groovy discopop zul je moeiteloos je weg kunnen vinden naar de dansvloer.

De kleinere Fuzzy Lop biedt tegelijkertijd podium aan een Belgische sensatie. Sylvie Kreusch heeft alles in zich om menig festivalganger verliefd te laten worden. De zwoelste zangeres van onze zuiderburen is een artiest pur-sang en zal je met de liedjes van haar debuutalbum Montbray moeiteloos om de vinger winden.

DTRH-vrijdag: Clash #1

View Results

Laden ... Laden ...

2. Vrijdag: S10 vs. Molchat Doma

Als de laatste noten wegsterven na het optreden van Two Door Cinema Club op de Hotot, bevind je jezelf weer op een tweesprong in het Down The Rabbit Hole 2022 programma. Kies je voor Neerlands Trots S10 (Teddy Widder, 18:30 – 19:30)? Of voor het trio van Molchat Doma (Fuzzy Lop, 18:30 – 19:30) uit Wit-Rusland? Laatstgenoemde mengt new wave, postpunk en synthpop en wist dankzij TikTok een hit te scoren.

DTRH-vrijdag: Clash #2

View Results

Laden ... Laden ...

3. Vrijdag: Disclosure vs. Squid

De eerste festivaldag wordt in stijl afgesloten. Een groot deel van het publiek zal zich ongetwijfeld verzamelen bij het hoofdpodium voor de headliner: Disclosure (Hotot, 23:45-01:00). In 2013 verscheen het debuutalbum Settle, met meerdere hitsingles waaronder ‘Latch’ en ‘When A Fire Starts To Burn’. Negen jaar en twee albums later zijn de twee broers een vast onderdeel geworden in het globale festivalcircuit.

Geen zin om de avond af te sluiten met beats? Dan is dat geen probleem. Want op hetzelfde moment is ook live-sensatie Squid te aanschouwen (Fuzzy Lop, 23:45-01:00). Deze groep uit Bristol trakteert je op een spannende set van post-punk aangevuld met ambient, postrock, pop, funk en freejazz.

DTRH-vrijdag: Clash #3

View Results

Laden ... Laden ...

4. Zaterdag: Easy Life vs. The Chats

De zomerse sound van de Britse band Easy Life lijkt gemaakt voor deze plek in het blokkenschema (Teddy Widder, 14:30 – 15:30). Het vijftal maakt namelijk funky indiepop, met perfect geplaatste lo-fi gospelkoortjes, elektronische strijkers en Chic-waardige baslijnen. Helaas staat tegelijkertijd The Chats op het programma (Fuzzy Lop, 14:30 – 15:30) die met hun punk/garagerock iedereen weten wakker te schudden op deze tweede festivaldag. Voor wie kies jij?

DTRH-zaterdag: Clash #4

View Results

Laden ... Laden ...
https://www.youtube.com/watch?v=MNIIqYuuI8o

5. Zaterdag: Viagra Boys vs. Greentea Peng

De Zweedse Viagra Boys maakte in 2018 een verpletterende entree met hun hilarische single ‘Sports’, wat inmiddels is uitgegroeid tot een waar punk-anthem. Ook hun tweede plaat Welfare Jazz uit 2021, inclusief een featuring van Amy Taylor van Amyl and the Sniffers, is weer een parel in de platenkast. Stilstaan is geen optie in de Teddy Widder tussen 18:30 en 19:30!

In de Fuzzy Lop vind je de psychedelische soul van Greentea Peng. Een Londense zangeres die moeiteloos summer vibes zal rondstrooien op de vroege zaterdagavond. Welke van de twee bereidt jou het beste voor op de rest van het Down The Rabbit Hole 2022 programma?

DTRH-zaterdag: Clash #5

View Results

Laden ... Laden ...

6. Zaterdag: Little Simz vs. Dry Cleaning

Little Simz timmert sinds 2013 flink aan de weg en heeft inmiddels diverse mixtapes en vier albums op haar naam staan. De laatste langspeler, Sometimes I Might Be Introvert, eindigde hoog in de jaarlijsten van diverse muziekblogs en -magazines in 2021. Wat ons betreft een echte must see op DTRH 2022 met haar open, progressieve teksten en gevarieerde hiphopsound (Teddy Widder, 20:30 – 21:30).

Maar ja, daartegenover staat nog zo’n kneiter op de planning; een juweeltje in de hedendaagse hippe Londense postpunk-scene. Dry Cleaning, met Florence Shaw als verteller, neemt je mee door hun verhaal en omgevingswereld met rusteloze riffs. Rusteloos, waarschijnlijk precies het gevoel dat rondwaart op het terrein op zaterdagavond (Fuzzy Lop, 20:30 – 21:30).

DTRH-zaterdag: Clash #6

View Results

Laden ... Laden ...

7. Zondag: St. Vincent vs. Joy Crookes

Ook op de laatste festivaldag moeten er knopen doorgehakt worden. Als Phoebe Bridgers]] het Hotot-podium verlaat, laat ze ons in vertwijfeling achter. Ga je naar het Texaanse showbeest {{St. Vincent (Teddy Widder, 16:30 – 17:30) met jaren ervaring in artrock en indiepop? Of kies je voor de prille twintiger Joy Crookes, die ook wel omschreven wordt als een mix van Amy Winehouse en Lauryn Hill met een vleugje Selah Sue?

DTRH-zondag: Clash #7

View Results

Laden ... Laden ...
https://www.youtube.com/watch?v=hwVc6MjHDf8

8. Zondag: Bicep vs. Amyl and the Sniffers

Het in Belfast geboren/Londen-gebaseerde duo Bicep is door de jaren heen uitgegroeid tot een van de meest gewaardeerde curatoren en producenten van elektronische muziek. Inmiddels geniet het tweetal bekendheid in zowel de underground dancescene als bij het mainstream publiek. Afgaand op een optreden eerder dit jaar in Paradiso, garanderen we vette visuals op een mix van synthpop, techno en house. Knallen geblazen! (Teddy Widder, 20:30 – 21:45).

Het contrast met garagepunkrockers Amyl and the Sniffers (Fuzzy Lop, 20:30-21:30) is enorm. De Australische band nam gedurende de lockdown in Melbourne hun tweede album op. De bandleden vlammen allen als nooit te voren en zullen het nieuwe materiaal live op een explosieve manier kunnen overbrengen. Waar ben jij te vinden?

DTRH-zondag: Clash #8

View Results

Laden ... Laden ...
Down The Rabbit Hole Logo

Down The Rabbit Hole 2022

Locatie
Nederland
Beuningen, Nederland
Datum 1-3 juli 2022
Line-up
Erykah Badu
The Smile
Gorillaz
Tickets Helemaal hartstikke uitverkocht.